ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
آموزش نحوه ی انتخاب و خرید اینترنتی

آموزش نحوه ی انتخاب و خرید اینترنتی

آموزش نحوه ی انتخاب و خرید اینترنتی

عینک آفتابی از سایت دیجی اپتیکس digioptix

با نزدیک شدن به فصل تابستان، یکی از ضروری‌ترین لوازم و تجهیزاتی که هر فرد به فکر داشتن آن می‌افتد،‌ عینک آفتابی استاندارد می باشد.

عینک آفتابی استاندارد از لحاظ محافظتی مانع آسیب رسیدن به چشمان ما می‌شود همچنین مانع از ایجاد چین و چروک ‌اطراف چشم می شود.

در اینجا نکاتی جهت انتخاب و خرید عینک آفتابی استاندارد ارائه می‌شود.

اگر روش شما برای خرید عینک، امتحان کردن انواع مختلف عینک و تماشا کردن آن در آینه است، این راهنما، روش‌های جدید و مفید تری را برای انتخاب عینک آفتابی پیش پای شما می‌گذارد.

آیا در مورد اشعه‌ی ماورای بنفش و حفاظت از چشم در مقابل آن چیزی می‌دانید؟

در مورد کیفیت ساخت، دید عدسی عینک ، شکل و اندازه‌ی عینک و تناسب آن با صورت خودتان اطلاعی دارید؟

قسمت اول: خرید عینک برای محافظت از چشم شما

در درجه‌ی اول، محافظت از چشم باید هدف شما قرار بگیرد.

چرا که در معرض قرار گرفتن پیش از حد چشم، زیر اشعه‌ی UVیا همان ماواری بنفش می‌تواند انواع مشکلات برای چشمانتان مانند آب مروارید، سوختگی و حتی سرطان نیز به وجود بیاورد.

اگر میخواهید عینکتان شما را از تمام این خطرات حفظ کند، به دنبال خرید عینکی باشید که چشمتان را در برابر حداقل 99 درصد از اشعه‌ی uvb و حداقل 95 درصد از uva محافظت کند. همچنین به مقدار محدوده‌ای که عینک آفتابی چشم و پوست شما را محافظت می‌کند توجه کنید. به عبارت دیگر ببینید تا چه اندازه‌ای شیشه‌ی عینکتان از بالا و پایین و دور چشمتان را محافظت می‌کند.

آیا شما عینکتان را برای ورزش یا زمان قابل توجهی خارج از منزل می‌خواهید؟ اگر برای انجام ماهیگیری یا موج‌سواری می‌خواهید از عینک استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما عینک قطبی است. زیرا انواع عینک‌های قطبی برای حفاظت در برابر نور خورشید بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توصیه‌ی ما این است عینک آفتابی را صرف ظاهرِ زیبا و بدون توجه به محافظت آن در برابر اشعه‌ی ماورای بنفش خریداری نکنید.

قسمت دوم: تصمیم‌گیری در مورد سبک

این روزها عینک آفتابی در همه‌ی اشکال و اندازه‌ای در بازار موجود است. به طور کلی پیدا کردن تضاد بین شکل صورت خود و شکل قاب آینه میتوند جالب به نظر برسد.

به طور مثال اگر شما صورت گردی دارید، عینکی با زاویه‌ی قاب بیشتر به دردتان می‌خورد. اما اگر صورتتان مربع شکل و زاویه دار است، یک عینک با شکل قابِ بی‌زاویه انتخاب کنید.


اینها چند نمونه از مدل‌های پرطرفدار هستند:

– آینه‌ای: سطح لنز با روکش آینه‌ای پوشانده شده است. این مدل محبوب افسران پلیس در امریکاست. این نوع عینک‌ها معمولا با فریم خلبانی یا پوشاننده (ورزشی) ساخته می‌شوند.

-خلبانی: حالت سه گوش دارند و فریم نازک فلزی. بیشتر توسط افراد پلیس، پرسنل نظامی و انتظامی در امریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل با هر شکل صورت جور می‌باشد اما مناسب‌ترین عینک برای صورت‌های بیضی شکل است.

-مدل ویفری: این مدل در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ پرطرفدار شد، بخصوص که هنرپیشه محبوب آمریکایی آدری هیپورن در فیلم صبحانه در تیفانی این مدل عینک را پوشید.

-مدل گرد: این مدل عینک توسط جان لنون و اوزی آزبورن مورد استفاده قرار گرفت و پرطرفدار شد. این مدل برای پوشاندن نور خورشید از چشمان شما کارایی چندانی ندارد.

-مدل پوشاننده: این مدل با لنزهای بزرگ برای فعالیت‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

-لنز سایز بزرگ: توسط مدل‌ها و هنرپیشه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و جلوه و جذابیت خاصی به صورت می‌دهد.

برای انتخاب نوع عینک به شکل صورت خود توجه کنید. برای فرم‌های صورت گوناگون، این مدل عینک‌ها پیشنهاد می‌شود:

صورت بیضی: این فرم صورت و چهره معمولاً بی‌نقص‌ترین فرم است و با هر مدل عینکی می‌آید. اما از فریم‌های خیلی نازک یا خیلی ضخیم استفاده نکنید. از فریم‌های پهن‌تر از پهنای صورت خود استفاده نکنید.

صورت مربعی: به دلیل اینکه در این فرم صورت خطوط فک و زوایای چانه برجسته هستند، از عینک‌های منحنی و گرد استفاده کنید تا به زوایای صورت شما توازن بخشد. فریم‌های خیلی ضخیم استفاده نکنید، عینک‌های پهن استفاده کنید و از انتخاب مربعی با گوشه‌های تیز خودداری کنید.

صورت گرد: برای این صورت‌ها با چانه و گونه‌ی توپر، عینک‌های چند ضلعی یا مربعی را انتخاب کنید که زاویه‌های عینک با صورت توازن پیدا کند. در این موارد بهتر است فریم‌های ضخیم‌تری انتخاب کنید.

صورت کشیده: لنزهای بزرگ با فریم‌های چند ضلعی انتخاب کنید تا کشیدگی صورت متوازن شود. مدل‌های فانتزی و ورزشی هم می‌توانند مناسب باشند.

صورت تخت: لنزها و فریم‌های تیره‌تر، سطوح چهره‌ی شما را برجسته‌تر می‌کنند، رنگ‌های روشن نیز می‌توانند جلوه بیشتری به ظاهر صورت ببخشند.

مطمئن شوید که عینک آفتابی به طرز مناسب بر روی صورت شما قرار می‌گیرد. عینک را امتحان کنید تا مطمئن شوید که به سرتان فشار نمی‌آورد. وزن عینک باید به صورت مساوی بین گوش‌ها و بینی پخش شود. مژه‌ها نباید با قاب یا شیشه عینک تماس داشته باشد. عینک باید روی لبه‌ی بینی و گوش‌ها قرار گیرد. اگر احساس کردید که عینک به یک سمت متمایل می‌شود، باید تنظیمش کنید.

اگر عینکتان درست قرار نمی‌گیرد، به فروشگاه بروید و آن را تنظیم کنید. مطمئن شوید که مساحت لنز خیلی کوچک نیست و قادر است جلوی نور خورشید را بگیرد.

رنگ لنزها باید طوری باشد که کنتراست و تفاوت بین رنگ‌ها در آن قابل تشخیص باشد. بعضی رنگ‌ها کنتراست را افزایش می‌دهد و می‌تواند مفید باشد. با این حال این ممکن است به بهای عدم تشخیص رنگ‌ها تمام بشود (مثلا وقتی که شما در حال رانندگی هستید و لازم دارید که تفاوت رنگ‌های چراغ راهنمایی را دقیقاً تشخیص دهید). بعضی عینک‌ها با چند لنز عرضه می‌شوند و شما می‌توانید بسته به کاری که می‌خواهید انجام دهید، لنزهای مختلفی استفاده کنید.

لنز خاکستری شدت نور را کاهش می‌دهد بدون اینکه روی کنتراست رنگ‌ها و تمایز رنگ‌ها تأثیری بگذارد.

لنز قهوه‌ای از رنگ آبی تا حدودی جلوگیری می‌کند و لذا کنتراست را کمی افزایش می‌دهد که برای ورزش‌های برفی و یا شکار در نور زیاد با پس‌زمینه‌ی فضای باز مناسب است.

لنز زرد کنتراست را به حد قابل توجهی افزایش می‌دهد زیرا بیشتر یا تمامی نور آبی را فیلتر می‌کند. این عینک‌ها بین شکارچیان محبوب است زیرا امکان تشخیص شکار در پس‌زمینه‌ی آسمان فراهم می‌شود. این رنگ برای ورزش‌های برفی هم خوب است اما برای هر فعالیتی مانند رانندگی که نیاز به تشخیص رنگ دارد، مناسب نمی‌باشد.

لنزهای قرمز و نارنجی برای ورزش‌های برفی در روز ابری مناسب است. اگر شما شکارچی هستید لنز نارنجی برای هدف‌های خاکی رنگ در پس‌زمینه‌ی فضای باز مناسب است.

لنزهای بنفش برای شکارچیانی که هدف خاکی در پس‌زمینه‌ی سبز مد نظر دارند، خوب است. لنزهای مسی، رنگِ آسمان و چمن را در برابر توپ گلف تعدیل می‌کنند. عینک‌های آبی و سبز کنتراست با توپ زرد تنیس را افزایش می‌دهند.

اعوجاج عینک را هم چک کنید. لنزها را به بالا به سمت یک لامپ فلورسانت گرفته و عینک را بالا و پایین ببرید و چک کنید که امواج نور دچار اعوجاج نمی‌شود. اگر چنین بود، نشانه‌ی خوبیست.

از لنزهاي ضدخش استفاده كنيد. لنزهایي كه به راحتی خش بگيرند، بي‌مصرف می‌باشند. لنزهايي كه از ان اكس تي (NXT) هستند، وزن کمتری دارند. قابل ارتجاع هستند و وضوح بهتري دارند، اما گران‌ترند و شيشه سنگين‌تری دارند. در عوض آن‌هایی که در ساختشان پلي كربنات استفاده شده، خاصيت ضد خش ندارند؛ اما وضوح كمتري نسبت به ان اكس تي دارند و همچنین هزينه‌ی كمتری نیز دارند.

لنزهای اكريليك هم مقرون به صرفه است اما از نظر وضوح تصوير ماندگاری كمتری دارد. همينطور در مقابل حرارت ضعیف می‌باشد و خیلی زود دفورمه مي‌شوند، پس بهترين انتخاب شيشه می‌باشد.