ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
عدسی آنتی رفلکس سبز گروه 2/2 مارک opticlida

عدسی آنتی رفلکس سبز گروه 2/2 مارک opticlida


مشخصات اصلی


گروه نمره SPH0.00 - 2.00 [D]
گروه نمره CYL0.00-2.00 [D]
پوشش انتی رفلکسدارد
پوشش ضد خش دارد
مارکopticlida
قیمت: 36000 تومان

معرفی اجمالی محصول


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


کوتینگ
آنتی رفلکس

به کوتینگ آنتی‎رفلکس عدسی طبی یا AR عدسی طبی و آنتی گلر هم نامیده می ‏شود، این پوشش عدسی طبی دید چشم را بهبود می‎بخشد، همچنین خستگی چشم را کمتر می کند و همچنین این پوشش آنتی رفلکس عدسی طبی باعث می‎شود عینک شما جذاب‎تر به نظر برسد.

این این پوشش آنتی رفلکس AR باعث از بین بردن بازتاب‎ها از سطح جلو و عقب لنز عینک شما می شود. وقتی این انعکاس‎ها حذف می‏شوند، نور بیشتری از لنز عینک شما عبور می‎کند تا وضوح دید بیشتری به شما بدهند، حواس‎پرتی‏ها به خصوص در شب را کاهش می­دهد و با نامرئی کردن لنزها به ظاهر شما زیبایی می­بخشند و توجه را به چشم‎های شما جلب کند تا بتواند ارتباط چشمی بیشتری با دیگران برقرار کنید.

این نوع پوشش به‎خصوص برای عدسی های فشرده که نور بیشتری نسبت به عدسی های پلاستیکی معمولی بازتاب می‎کنند، بسیار مفید هستند. عموماً، هرچه ضریب شکست عدسی بالاتر باشد، نور بیشتری از سطح آن بازتاب خواهد شد.

به طور مثال، عدسی های پلاستیکی معمولی تقریبا 8 درصدنوری که به عدسی لرخورد می‎کند را بازتاب می‏کنند، در نتیجه تنها 92 درصد از پرتوهای موجود برای دید وارد چشم می‎شوند. در حالی‎که عدسی های فشرده پلاستیکی بیش از 50 درصد نور را بازتاب می‏‎کنند(تقریبا 12 درصد نور موجود)، پس نور کمتری برای دید به چشم می‏رسد. این امر می‎تواند در شرایط دارای نور کم مثل رانندگی در شب مشکل‌زا باشد.

لنزهای آنتی‎رفلکس مدرن امروزی می‎توانند به طور تقریبی همه‎ی بازتاب نور عدسی را از بین ببرند و به 99.5 درصد پرتوهای موجود اجازه‎ی عبور از عدسی و ورود به چشم‎ها برای دید بهتر را بدهند.

با از بین بردن بازتاب‌ها، پوشش آنتی‎رفلکس همچنین سبب می‎شود عدسی عینک شما نامرئی به نظر برسانند و دیگران بتوانند چشم‎ها و حالات صورت شما را بهتر ببینند.

عینک‎های آنتی‎رفلکس همچنین جذاب‎تر هستند و شما می‏‎توانید در همه‎ی شرایط و در نورهای مختلف زیباتر به نظر برسید.

فواید عدسی های آنتی‎رفلکس

فواید بینایی لنزهای آنتی‎رفلکس شامل دید واضح‎تر با تشعشع کم‎تر به هنگام رانندگی در شب و راحتی بیشتر به هنگام ساعات طولانی کار با کامپیوتر است.

این پوشش همچنین می‎تواند بر لنزهای فتوکرومیک هم اعمال شود و وضوح و راحتی این نوع لنزهای اولیه را بدون کاهش عملکرد واکنش به نور خورشید آن‎ها افزایش دهد.

پوشش آنتی‎رفلکس برای عینک‎های آفتابی هم بسیار مناسب است، زیرا وقتی خورشید پشت سر شما قرار دارد هم از تابش خیره‏‎کننده آفتاب به چشمان شما از پشت لنز جلوگیری می‏‎کند. (معمولا پوشش AR روی سطح پشتی لنزهای عینک‎های آفتابی اعمال می‎شود زیرا سطح جلویی لنزها پوشش رنگ تیره دارند.)

اکثر لنزهای باکیفیت آنتی‎رفلکس راحت‎تر تمیز می شوند و از تشکیل لکه های آب جلوگیری می‎کنند. بعضی از این لنزها همچنین آب و روغن هردو را دفع می‎کنند و این ویژگی، خاصیتی مثل ظروف نچسب به آن‎ها می‎دهد.

انتخاب پوشش آنتی‎رفلکس مناسب برای شما

هر تولید کننده آنتی‎رفلکس دارای فرمول خاص خود است، اما معمولاً تمام پوشش‎های آنتی‎رفلکس شامل چندین لایه میکروسکوپی از اکسید های فلزی برای ایجاد ضریب شکست بالا و پایین هستند.

از آنجا که هر لایه بر طول موج های مختلف نور اثر می گذارد، هرچه لایه‎های بیشتری وجود داشته باشند، بازتاب های بیشتری خنثی می شوند. برخی از پوشش‎های AR با کیفیت بالا تا هفت لایه دارند.

بسته به شیوه زندگی، چشم پزشک شما ممکن است یک نام تجاری خاص از پوشش ضد انعکاسی را توصیه کند. اگر زمان زیادی را صرف کار با کامپیوتر می‎کنید، می‎توانید از یک پوشش AR استفاده کنید که نور آبی را نیز فیلتر می کند.

بسته به فرمول پوشش AR، اکثر لنزهای با پوشش آنتی‎رفلکس دارای رنگ رسوبی بسیار ضعیف معمولا سبز یا آبی هستند و مشخصه برند خاص پوشش است.

پوشش آنتی‎رفلکس فوق العاده نازک است. مجموع چند لایه پوشش AR به طور کلی فقط 0.2 تا 0.3 میکرون ضخامت دارد و یا حدود 0.02 درصد (دو صدم از 1 درصد) از ضخامت یک لنز استاندارد عینک را دارا است.

مراقبت از عینک با لنز آنتی‎رفلکس

هنگام تمیز کردن لنز های دارای پوشش AR ، فقط از محصولاتی استفاده کنید که عینک‎فروشان به شما توصیه می‎کنند. تمیزکننده های لنز با مواد شیمیایی خشن ممکن است به پوشش آنتی‎رفلکس آسیب برسانند.

همچنین، سعی کنید لنزهای پوشش AR را قبل از خیس‎کردن با آب، تمیزنکنید. استفاده از یک پارچه خشک برای تمیزکردن یک لنز خشک می تواند باعث خراش لنز شود. و از آنجایی که پوشش آنتی‎رفلکس، بازتاب‎های نور را از بین می برد که می تواند نقوص سطح لنز را مسدود کند، خراش‎های روی لنز اغلب بر روی لنز های AR نسبت به لنزهای بدون پوشش بیشتر دیده می‎شوند.

عینک های آنتی رفلکس و کاربرد و نحوه عملکرد آن

برای مشاهده اجسام، به نور نیاز است. نور باید از یک منبع نوری به آن تابیده شود و پس از آن به چشم ما منعکس می شود و ما قادر به دیدن آن جسم می شویم.
کارمندان و یا افرادی که برای ساعت های طولانی مجبور به کار با کامپیوتر هستند، بهتر است برای محافظت از چشمانشان از عینک آنتی رفلکس استفاده کنند. چشم افراد در بسیاری موارد به نور شدید حساس می شود و عینک آنتی رفلکس باعث می شود بازتاب نور را به حداقل رسانده و عبور نور را تا درصد بسیار بالایی ممکن می سازد. آنتی رفلکس بر روی عدسی، باعث می شود تا تمامی نور تصاویر از عدسی عبور کرده و ما تصویر را با وضوح رنگ بالایی ببینیم.

ویژگی های عینک آنتی رفلکس

  • عینک آنتی رفلکس در روز دید شخص را بهتر و شفاف تر میکند مخصوصا در زمان تابش نور خورشید و همچنین در هنگام رانندگی شبانه.
  • عدسی پلاستیکی در در مقایسه با شیشه ای در عینک آنتی رفلکس، سبک تر و از لحاظ فشرده بودن ظریف تر است.
  • پوشش آنتی استاتیک باعث عدم جذب ذرات گرد و غبار بر روی عدسی عینک آنتی رفلکس شده و به تمیز ماندن آن کمک می کند.
  • پوشش جنس پلاستیک در برابر خط و خش مقاوم تر و بادوام تر است.

عینک آنتی رفلکس با کیفیت دارای لایه های بیشتری است. آنتی رفلکس ها دارای رنگ ها مختلفی مانند سبز، آبی، بنفش و طلایی هستند.

مراقبت از عینک آنتی رفلکس

هنگامی که عینک آنتی رفلکس را تمیز می کنید، فقط باید از محصولی استفاده کنید که عینک سازتان به شما پیشنهاد میدهد. تمیز کننده های لنز با مواد شیمیایی سنگین می توانند به عینک آنتی رفلکس شما آسیب بزنند.
سعی کنید که قبل از اینکه بخواهید شیشه آنتی رفلکس را تمیز کنید، آن را نم دار کنید. استفاده از پارچه خشک بر روی یک لنز خشک می تواند باعث ایجاد خراش بر روی بر روی عینک شود. شیشه های آنتی رفلکس انکسار نوری که پنهان کننده نواقص بر روی سطح لنز است را از بین می برند، پس ایجاد خراش بر روی آن باعث می شود این نواقص بیشتر در لنز های آنتی رفلکس نسبت به شیشه های معمولی پدیدار شود.
مراقب باشید عینک آنتی رفلکس را به جاهایی با حرارت بالا نبرید.

متخصص چشم پزشک می گوید این عینک ها نباید در مقابل جریان های داغ هوا مانند سشوار و یا در مکان های داغ مثل داشبورد اتومبیل ها قرار نگیرد.
شیشه عینک آنتی رفلکس مخصوصا زمانی که در لنزهایی با شاخص بالا استفاده می شود بسیار مفید است زیرا این لنز ها رفلکس بیشتری را نسبت به لنزهای عادی پلاستیکی دارند.به طور کلی، هر چه انکسار مواد لنز بیشتر باشد نور بیشتری از سطح لنز رفلکس می شود.

عینک های آنتی رفلکس

* مزیت عینی لنزهایی که دارای شیشه های آنتی رفلکس هستند، دید دقیق تر با بازتاب کمتر در رانندگی های شبانه است.

چگونگی استفاده از عینک آنتی رفلکس

استفاده و به کار بردن عینک های آنتی رفلکس به لنزهای عینک، کاری بسیار تکنیکی و حساس است که از تکنولوژی هایی مانند رسوب خلا در آن استفاده می شود.

انتخاب بهترین شیشه برای عینک آنتی رفلکس

هر تولیدکننده شیشه‌های عینک آنتی رفلکس، فرمول اختصاصی خودش را دارد، اما به طور کلی همه شیشه‌های آنتی رفلکس شامل چندین لایه میکروسکوپی از اکسید‌های فلزی متناوب از شاخص‌های بالا و پایین انکسار هستند. از آنجایی که هر لایه طول موج‌های مختلف نوری دارد، هرچه لایه‌ها بیشتر باشد، رفلکس نور بیشتر خنثی می‌شود. برخی شیشه‌های با کیفیت آنتی رفلکس تا ۷ لایه را در خود جای داده اند.

نگهداری از عینک آنتی رفلکس

بر اساس سبک زندگی شما، عینک‌سازی باید یک برند خاصی از شیشه‌های آنتی رفلکس را به شما معرفی کند. اگر شما زمان زیادی را با کامپیوتر کار می‌کنید، احتمالا پوشش آنتی رفلکس پیشنهادی به شما باید نور آبی را فیلتر کند. به عنوان مثال شرکت Hoya می‌گوید مدل Recharge EX3 که یک روکش آنتی رفلکس‌ است، نوردهی آبی پر انرژی را که توسط وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر، کتابخوان، اسمارت‌فون و حتی چراغ‌ها و لامپ‌های کم مصرف تولید می‌شود را مسدود می‌کند چراکه این نور می‌تواند به مرور به چشمان شما آسیب بزند.

بسته به فرمول تولید روکش‌ها، بیشتر لنزها با روکش آنتی رفلکس یک رنگ رسوبی واضح دارند که معمولا آبی یا سبز است و در واقع نشان‌دهنده برند شیشه آنتی رفلکس است. روکش‌های آنتی رفلکس بسیار نازک هستند. کل روکش آنتی رفلکس دارای چندلایه با فقط حدود ۰.۲ تا ۰.۳ میکرون ضخامت است و به عبارت دیگر فقط ۰.۰۲ درصد از ضخامت یک لنز عینک استاندارد و عادی را داراست.برچسب ها: عدسی عینک طبی , عدسی تدریجی , عدسی آفتابی , عینک طبی , عینک آفتابی , عدسی عینک , لنز , لنز طبی رنگی ,

مشخصات فنی


ضریب شکست1.56
پوشش HMCدارد
پوشش UV400دارد

فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر