اپلیکیشن اندازه گیری PD‌ دقیق


مشخصات اصلی


دقت اندازه گیری۰/۵ میلیمتر
قابلیت اندازه گیری PD‌نزدیکدارد
قابلیت نصب بر روی اندرویددارد
قابلیت نصب بر روی آیفوندارد
قیمت: 350000 تومان

معرفی اجمالی محصول

برای اندازه گیری فاصله ی بین مراکز دو مردمک از چند روش متداول استفاده می کنند.در مرحله ی اول استفاده از PD مترهای دقیق، مناسب ترین روش برای اندازه گیری PD می باشد. PD متر: یکی از وسایل اپتیکی حساس و دقیق و مهم در عینک سازی می باشد. از ساده ترین آن بدون باطری و یا باطری دار می توان استفاده نمود و کاملترین آنها که امروزه بیشتر مورد استفاده واقع می گردد، نوع دیجیتالی آن است که از حساسیت و دقت عمل بالایی برخوردار است و برای فواصل مختلف، می توان PD &am

نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


روشهاى متداول اندازه گیرى فاصله بین مراکز دو مردمک چشم (PD)برای اندازه گیری فاصله ی بین مراکز دو مردمک از چند روش متداول استفاده می کنند.در مرحله ی اول استفاده از PD مترهای دقیق، مناسب ترین روش برای اندازه گیری PD می باشد. PD متر: یکی از وسایل اپتیکی حساس و دقیق و مهم در عینک سازی می باشد. از ساده ترین آن بدون باطری و یا باطری دار می توان استفاده نمود و کاملترین آنها که امروزه بیشتر مورد استفاده واقع می گردد، نوع دیجیتالی آن است که از حساسیت و دقت عمل بالایی برخوردار است و برای فواصل مختلف، می توان PD شخص را اندازه گیری نمود. در صورت عدم دسترسی به PD متر، می توانید از روشهای پیشنهادی زیر استفاده نمایید.

استفاده از خط کش مدرج :

در ابتدا، مقابل و هم سطح بیمار و در فاصله ی 40 سانتی متری ایستاده و خط کش را به طور اُریب بر روی بینی بیمار قرار داده و خط کش را بوسیله ی انگشت شست و سبابه نگهداشته و برای جابهجا نشدن خط کش در صورت امکان، بقیه ی انگشتان خود را به سر بیمار تکیه دهید . سپس، چشم راست خود را بسته و از بیمار بخواهید که به چشم چپ شما نگاه کند. در این حالت، نقطه ی صفر خط کش را در مقابل مردمک چشم راست بیمار قرار دهید و آنگاه، چشم چپ خود را بسته و از بیمار بخواهید که به چشم راست شما نگاه کند که در این حالت، مقدار PD ، عددی است بر روی خط کش ،که درست در مقابل مردمک چشم چپ بیمار قرار دارد .

برای اطمینان بیشتر، مجدداً صفر خط کش و مقدار نشان داده شده را کنترل نمائید. به علت عدم تقارن دربعضی از چشمها، مقدار بدست آمده را نمی توان نصف نمود و برای PD هر چشم به حساب آورد.استفاده از عینک طلق دار:

در این روش ، در ابتدا یک عینک که دارای طلق های شفاف باشدرا بر روی صورت بیمار، در حالت تنظیم شده قرار دهید. سپس طبق روش قبلی ، خود را هم سطح و در فاصله ی 40 سانتی متری بیمار قراردهید. چشم راست خود را بسته و از بیمار بخواهید به چشم چپ شما نگاه کند. در این حالت، با یک ماژیک قرمز، یک نقطه درست در مقابل مردمک چشم راست بیمار، بر روی طلق شفاف علامت گذاری کنید. آنگاه، چشم چپ خود را بسته و از بیمار بخواهید که به چشم راست شما نگاه کند. در این حالت ، شما می توانید، یک نقطه درست در مقابل مردمک چشم چپ بیمار روی طلق شفاف نشانه گذاری کنید.هم اکنون فاصله ی بین دو نقطه ی قرمز، مساوی است با PD چشم بیمار.

برای حصول اطمینان از اندازه گیریهای انجام شده، از بیمار بخواهید به صورت تک چشمی ، یک چشم خود را بسته و با چشم دیگر، به شیئی نسبتاً سفید در فاصله ی دور نگاه کند. در این حالت، بیمارمی بایست شیء مزبور را صورتی رنگ مشاهده کند. در صورتی که بیمار، برای مشاهده ی شیء، از حرکت سر استفاده نماید، این اندازه گیری باید تجدید شود.روش تک چشمی:

در هنگام اندازه گیری PD، باید دقت شود که برای عدسیهای تدریجی (پروگرسیو) و یا عدسیهای باتوان بالا و یا وقتی چشمها قرینه نیستند و یا زمانی که توان دو عدسی، به طور قابل ملاحظه ای بایکدیگر تفاوت دارند، می بایست، از روش توصیه شده ی تک چشمی استفاده شود. بدان معنی که PD هرچشم را، جداگانه محاسبه نمائید. استفاده از PD متر، برای اندازه گیری PD تک چشمی در اولویت می باشد، در غیر این صورت می توانید روش استفاده از عینک طلق دار را، جهت بدست آوردن PD تک چشمی به کار برید. بدین طریق که پس از نقطه گذاری، عینک طلق دار را روی کارت مرکز یاب قرار داده ومقدار PD هر چشم را جداگانه محاسبه نمائید. (شکل زیر)برچسب ها: پی دی متر , PD meter , PD‌متر دقیق , خط کش PD ‌متر , عینک سازی , شیار زن , تراش عدسی ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر